Scoop.it Nedir? Nasıl Kullanılır?

Toplumsal iletişim ortamı yönetimi ve blog oluşturma birbirinden farklı alanlar gibi algılanmaktadır. Günümüzde toplumsal medyanın liderliği ele almasıyla genel ağ insanoğluının özen süresi azalmış ve blog tasarları okunması uzun ve zahmetli bir iş olarak rüşvetlanmaya serlanmıştır. Scoop.it tam bu noktada bizlere çözüm sunan bir platformdur. Scoop.it sebebiyle istediğiniz içinde ne olduğu içtimai medya hesapları üzerinden paylaşabilir ya da kullanıcıların içinde ne olduğu, duraksız deposundan, okuması midein onları kaynak siteye yönlendirebilirsiniz. Bu oryantasyon çeşitliliği genel ağ pazarlaması ve kullanıcı hedeflenmesi yönünde gerçekçi adımlar atmanızı sağlar.

Scoop.it’i websiteniz ve toplumsal iletişim ortamı hesaplarınız arasındaki bir köprü kabilinden düşünebilirsiniz. Scoop.it’in üzerinden demetlayacağınız sosyal iletişim ortamı hesapları ile paylaşmış olduğunız mideeriklerin aynı anda farklı içtimai medya mecralarına yetişmesinı katkısızlayabilirsiniz. Bu ilişkilar üzerinden, kullanıcıları Scoop.it üzerindeki sayfanıza (Hub) ya da duraksız olarak hapishaneğin kaynağı olan sitenize yollayabilirsiniz. Varsayılan değer olarak kullanıcılar Scoop.it üzerindeki profilinize ulaşırlar. Bunu değdavranıştirdiğiniz takdirde artık ilerdeki paylaşımlarınız muhtevain de Scoop.it bu ayar seçeneğini kullanacaktır.

Şimdi sorunuza dönecek olursak, diyelim kolaya firar ettik ve Scoop.it profilimizi zenginleştirmeden, içtimai medya hesaplarında paylaşacağımız derece bir karınerik hazırlayıp yayına kafaladık. Kullanıcılar içeriğinizden ötürü, sizi kovuşturulma buyurmak, sizin bağırsakeriklerinizden faydalanmak isteyecektir. Bu durumda şayet Scoop.it sayfanızın ehliyetsiz bulunduğunu görürlerse o hin elde edeceğiniz gidiş geliş sözıcı gerçekleşemez. O yüzden benim tavsiyem Scoop.it profilinizi olduğunca servet sahibi hale getirip Scoop.it üzerinden içtimai medya hesaplarınıza paylaşım yaparken Scoop.it profilinizde elan bir araba sineerik olduğunu ifade fail kelime öbekleri ile içtimai medya trafiğinizi Scoop.it profilinize çekmektir. İkinci aşamada ise Profiliniz üzerinden manipülasyon amaçlı özen çekici, iş bentlayıcı kelimeler kullanarak toplumsal medya hesaplarınızdan toplamış olduğunız ilgiyi site trafiğine devirtürebilirsiniz.

Örnek Profil: https://www.scoop.it/t/kad-n-ve-sagl-k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *